OK We use cookies to enhance your visit to our site and to bring you advertisements that might interest you. Read our Privacy and Cookies policies to find out more.

News Poland

fot.: Profident
Nov 19, 2013 | News Poland

„Pulp Fiction” 2013 – Spotkanie Miłośników Endodoncji

by Profident

W ramach 15. edycji „Pulp Fiction” w hotelu Best Western Premier w Krakowie, w dn. 5-8.12. 2013 r. odbędzie się międzynarodowe spotkanie „Penn Global Endo-Perio Sympozjum”, w tym roku  organizowane we współpracy z Uniwersytetem Pensylwanii.

Tematyka tegorocznego kongresu będzie skupiona nie tylko wokół zagadnień endodontycznych, ale również periodontologicznych, implantologicznych oraz z pogranicza endo-perio. Organizator – firma Profident wspólnie z najlepszymi specjalistami z Uniwersytetu Pensylwanii przygotował unikalny program, który zainteresuje nie tylko specjalistów perio i endo, ale również dentystów ogólnych, napotykających problemy periodontologiczne w codziennej praktyce. Wśród omawianych tematów znajdą się podstawowe zagadnienia dotyczące leczenia periodontologicznego, najbardziej kontrowersyjne i aktualne problemy badawcze, a także kwestie implantologiczne, zagadnienia z zakresu endodoncji, mikrochirurgii i problemy endo-perio. Specjalnie dla miłośników endodoncji zaplanowano mikrochirurgiczny zabieg na żywo, który przeprowadzi prof. Syngcuk Kim z Penn University.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, na uczestników czekają nie tylko interesujące wykłady, ale również dobra zabawa w doborowym towarzystwie.
W czwartek 5. grudnia odbędą się warsztaty praktyczne:
- „Mikroskop w codziennej praktyce stomatologicznej – precyzja niezbędnym czynnikiem sukcesu”, dr Tomasz Machan,
- „TF adaptive – nowatorskie podejście do wykorzystania technik recipro w leczeniu kanałowym”, prof. Gianluca Gambarini,
- „Co nowego w implantologii – protokoły obciążania w leczeniu implantoprotetycznym, małoinwazyjne zabiegi augmentacyjne”, dr Michał Jóźwiak, dr Jerzy Zbożeń,
- „Ponowne leczenie endodontyczne vs chirurgia okołokorzeniowa”,
prof. Marga Ree,
- „Kliniczne zastosowania materiałów bioceramicznych”, prof. Marga Ree,
- „A gdy na radiografii widzę dużą kieszonkę kostną..., czyli praktyczne dywagacje periodontologiczno-endodontyczne”, dr Tomasz Machan,
- „Techniki recipro w endodoncji, trójwymiarowe opracowywanie kanałów korzeniowych”, prof. Gianluca Gambarini,
- „Współczesna diagnostyka i wytyczne do leczenia problemów śluzówkowo-dziąsłowych”, dr n. med. Witold Jurczyński,
- Rekomendacja PTE – prezentacje przypadków: dr Jolanta Nowak, dr Radosław Nowak, dr Artur Sienkiewicz.

W piątek 6. grudnia zaplanowano następujące wykłady:
- „Patogeneza chorób periodontologicznych: biofilm i ryzyko zachorowań”,
prof. Denis Kinane,
- „Negatywny wpływ stanów zapalnych i cukrzycy na procesy kościotwórcze”, prof. Dana Graves,
- „Rozpoznawanie chorób perio i podstawy planowania leczenia”, prof. Panagiota Stathopoulou,
- „10 przykazań strategii implantacji dla długoterminowych efektów”,
prof. Christof Pertl,
- „Odbudowa estetyczna naturalnych zębów i implantów”, prof. Alan Atlas.


W sobotę 7. grudnia prof. Syngcuk Kim przeprowadzi demonstracyjny zabieg mikrochirugiczny. Zabieg odbędzie się na terenie centrum konferencyjnego Best Western Premier Hotel i będzie na żywo transmitowany dla wszystkich uczestników sympozjum. Zaplanowany zabieg to resekcja wierzchołka korzenia zęba trzonowego. Będzie to świetna okazja, aby zobaczyć przy pracy jednego z najbardziej uznanych endodontów świata.

Szczegółowy program wykładów i warsztatów, formularze rejestracyjne i informacje organizacyjne znaleźć można na stronie internetowej organizatora: www.profident.pl.

Print  |  Send to a friend