OK We use cookies to enhance your visit to our site and to bring you advertisements that might interest you. Read our Privacy and Cookies policies to find out more.

News Poland

fot. Kzenon/Shutterstock
0 Comments Dec 20, 2016 | News Poland

Powrót stażu podyplomowego dla lekarzy i lekarzy dentystów

Post a comment by Dental Tribune Polska

Młodzi lekarze będą odbywać staż pod kierunkiem opiekuna – lekarza specjalisty albo lekarza dentysty, wykonującego zawód co najmniej 5 lat – zakłada ustawa podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Ze stażu podyplomowego dla lekarzy i lekarzy dentystów zrezygnowano w 2011 r. Pierwsi absolwenci, którzy nie odbyli stażu mieli opuścić uczelnie medyczne w 2018 r.

Stażyści będą mieli pełne prawo wykonywania zawodu, tzn. będą mogli m.in. wystawiać recepty, wydawać opinie i orzeczenia lekarskie. Na mocy noweli pytania z egzaminów lekarskich mają być publicznie udostępniane po upływie 5 lat od ich przeprowadzenia.

W ocenie Ministerstwa Zdrowia, które przygotowało projekt nowelizacji, środowisko lekarzy oczekuje przywrócenia stażu podyplomowego, a korzyści odczują także pacjenci, którzy muszą wiedzieć, że lekarz jest w pełni wykształcony.

Ustawa ma co do zasady wejść w życie 1 stycznia 2017 r. Niektóre przepisy zaczną obowiązywać dzień po ogłoszeniu, a kolejne 1 maja 2017 i 1 stycznia 2018 r.

źródło: PAP

Post a comment Print  |  Send to a friend
0 Comments
Join the Discussion
All comments are subject to approval before appearing. Submit Comment