OK We use cookies to enhance your visit to our site and to bring you advertisements that might interest you. Read our Privacy and Cookies policies to find out more.

News Poland

0 Comments Jan 9, 2017 | News Poland

Poldent firmą z całkowicie polskim kapitałem

Post a comment by Dental Tribune Polska

2017 r. to pierwszy rok dla firmy Poldent jako całkowicie polskiej firmy. Jedyny polski producent instrumentów endodontycznych i zarazem jeden z zaledwie kilkunastu takich wytwórców na świecie, warszawska firma Poldent spółka z o.o. stała się w czerwcu 2016 r. firmą rdzennie polską, w całości należącą do rodziny państwa Niedźwiedzkich.

 

Spółka powstała w 1990 r. jako polsko-szwedzkie joint venture z udziałem skandynawskiego partnera branżowego i przez ostatnie 26 lat stale rozwijała zarówno produkcję, jak i sprzedaż precyzyjnych instrumentów, a także dystrybucję produktów innych marek na potrzeby stomatologii.

Obecnie instrumeny endodontyczne produkowane w Polsce są dostępne w 71 krajach. „Przejęcie pełnej odpowiedzialności za spółkę jest naturalnym zjawiskiem w interesach i z naszego punktu widzenia logiczną konsekwencją ponad 26 lat pracy włożonej w rozwój firmy, którą od jej zarania traktowaliśmy jako rodzinne przedsięwzięcie” – mówi Marek Niedźwiedzki, współwłaściciel i prezes zarządu spółki. „Z dotychczasowym partnerem, firmą Sendoline AB ze Szwecji pozostajemy w przyjacielskich stosunkach, a wszystkie kanały sprzedaży naszych instrumentów są niezmiennie obsługiwane i stale przez nich rozwijane” – dodaje Małgorzata Nowak-Niedźwiedzka, współwłaściciel i wiceprezes zarządu Poldent. „W warstwie czysto produkcyjnej odkupienie udziałów nie zmienia niczego, ponieważ od ponad 20 lat cała produkcja, tak na potrzeby rynków zagranicznych, jak i polskiego prowadzona jest wyłącznie w Polsce w oparciu o naszą własną technologię” – mówi Czesław Niedźwiedzki, współwłaściciel i członek zarządu spółki. „W firmie działają już od wielu lat nasze dorosłe dzieci, które stopniowo przejmują coraz więcej obowiązków od pokolenia założycieli, co tylko umacnia rodzinny charakter spółki. Wykupując udziały partnera szwedzkiego, przejęliśmy ster rządów w spółce wyłącznie w polskie ręce, przy okazji znacznie upraszczając proces podejmowania decyzji” – dodaje Marek Niedźwiedzki.

 Na podst.: informacja prasowa firmy Poldent.

Post a comment Print  |  Send to a friend
0 Comments
Join the Discussion
All comments are subject to approval before appearing. Submit Comment