OK We use cookies to enhance your visit to our site and to bring you advertisements that might interest you. Read our Privacy and Cookies policies to find out more.

News Poland

fot.: mat. prasowe Instytut Blend-a-Med Oral-B
0 Comments Aug 30, 2017 | News Poland

Wakacyjna profilaktyka

Post a comment by Dental Tribune Polska

Po raz kolejny w Polskę ruszył program „Lato z Radiem”, a z nim akcja profilaktyczna „Po Pierwsze Zdrowie”. W tym roku, obok badań słuchu, Polacy mogli skorzystać także z badania i porad periodontologicznych. W sumie odwiedzono 20 miast na terenie całej Polski. Z ekspertami akcji spotkało się około 2500 osób.

Za nami kolejna edycja działań profilaktycznych „Po Pierwsze Zdrowie”, które towarzyszą ogólnopolskiej akcji „Lato z Radiem”. W tym roku, obok bezpłatnych przesiewowych badań słuchu prowadzonych przez Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu pod dyrekcją prof. Henryka Skarżyńskeigo, zespół specjalistów koordynowany przez prof. Renatę Górską, konsultanta krajowego w dziedzinie periodontologii, Prezesa Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego (PTP) oraz członka zarządu Europejskiej Federacji Periodontologii (EFP), przygotował spotkania z periodontologami. W ramach stanowiska periodontologicznego udzielano porad związanych z higieną jamy ustnej, przeprowadzano instruktaże prawidłowego mycia zębów, odpowiadano na pytania odwiedzających, a także oceniano stan zdrowia jamy ustnej.

„Zdrowotne akcje informacyjne oraz profilaktyczne są bardzo potrzebne. Pacjenci pytają o różne choroby dziąseł i zmiany na błonie śluzowej jamy ustnej, o to jak szczotkować zęby, dopytują o konkretne metody. Poruszają także tematy związane z jamą ustną oraz higieną, których unikają w trakcie wizyty u swojego dentysty. Anonimowość ułatwia rozmowę” – powiedziała lek. dent. Patrycja Załęska, członek PTP, realizująca akcję w Łomży.

Ważnym elementem działań promujących zdrowie jamy ustnej stanowiło badanie epidemiologiczne. Uczestnicy akcji, przy wsparciu lekarzy periodontologów – wolontariuszy z PTP, wypełniali formularz, który stanowić będzie podstawę do opracowania raportu dotyczącego stanu przyzębia Polaków. Wyniki badania zostaną opublikowane jesienią br.
Wszyscy odwiedzający akcję, którzy zdecydowali się wziąć udział w konsultacjach periodontologicznych otrzymali próbki produktów do higieny jamy ustnej – pastę do zębów i szczotkę manualną. Produkty zapewnił Instytut Blend-a-Med Oral-B, który wspiera akcje profilaktyczne oraz edukacyjne. W ramach działań profilaktycznych akcji „Po Pierwsze Zdrowie” można było skorzystać także z porad audiologów, kardiologia i urologia.

„Instytut Blend-a-Med Oral-B od lat wspiera działania profilaktyczne. Jest partnerem merytorycznym wielu inicjatyw edukacyjnych. Tego typu działania bardzo wpisują się w cele i działania Instytutu Blend-a-Med Oral-B, dlatego z dużym zaangażowaniem włączyliśmy się w realizację tegorocznej akcji Po Pierwsze Zdrowie” – powiedziała dr n. med. lek. dent. Beata Golan, Dyrektor ds. Naukowych Instytutu Blend-a-Med Oral-B w Polsce.

Od 24 czerwca do 28 sierpnia br., w czasie weekendów, akcja odbywała się w 20 miastach na terenie całej Polski, głównie średniej wielkości: Płońsk, Włocławek, Cieszyn, Świeradów Zdrój, Wyszków, Siemiatycze, Wągrowiec, Solec Kujawski, Puck, Krynica Morska, Katowice, Gogolin, Miastko, Stegna, Stalowa Wola, Tomaszów Lubelski, Rabka Zdrój, Piotrków Trybunalski, Łomża, Augustów. Organizatorzy szacują, ze z porad ekspertów, w tym periodontologicznych, skorzystało ok. 2500 osób. Prawdopodobnie za rok odbędzie kolejna edycja akcji.

Na podst.: mat. prasowe Instytutu Blend-a-med Oral-B.
 

Post a comment Print  |  Send to a friend
0 Comments
Join the Discussion
All comments are subject to approval before appearing. Submit Comment