OK We use cookies to enhance your visit to our site and to bring you advertisements that might interest you. Read our Privacy and Cookies policies to find out more.

News Poland

0 Comments Sep 6, 2017 | News Poland

„Meet the Master” 3 i I Światowy Kongres Masters of Oral Implantology w Warszawie (8-9.12.2017 r.)

Post a comment by Marcin Kołodziejczyk

Henry Salama z całodziennym blokiem wykładowym, prelekcja dr Agnieszki Laskus, 12 prezentacji Masters of Oral Implantology (w tym 4 z Polski), uczestnicy z ponad 50 krajów świata, wykład otwierający prof. Andrzeja Wojtowicza, moderacja i podsumowanie – dr Paul Weigl, patronat Uniwersytetu J.W. Goethego z Frankfurtu n/Menem … i wiele więcej podczas grudniowego weekendu z implantologią!

To zaledwie 3. spotkanie w ramach konferencji naukowej „Meet the Master”, a lista wykładowców, którzy dotychczas zaprezentowali swój dorobek naukowy jest imponująca: Fernando Rojas-Vizcaya, Devorah Schwartz-Arad, Ashok Sethi, Paul Weigl, wspierani członkami stowarzyszenia Implant Masters Poland: Magdaleną Żywicką, Tomaszem Śmiglem i Markiem Adwentem. Z dbałością o utrzymanie formuły „jeden mistrz – cały dzień wykładowy”, z roku na rok IMP dodaje nowe i bardzo atrakcyjne elementy organizowanych wydarzeń.

W tym roku zaproszenie przyjął wybitny klinicysta i niezwykle renomowany wykładowca z USA – dr Henry Salama. W przypadku tego prawdziwego luminarza światowej stomatologii taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko, a w Polsce wydarzy się po raz pierwszy – zgodził się on bowiem poprowadzić całodzienny blok wykładowy! Będzie to tym bardziej wartościowe, że swoją prelekcję w czasie tego komplementarnego bloku zaprezentuje renomowana klinicystka i członkini IMP – dr Agnieszka Laskus M.Sc.

Henry Salama zaprezentuje zjawisko zmiany w podejściu do kompleksowego i interdyscyplinarnego planowania, która na przestrzeni ostatnich lat została spowodowana rozwojem i powszechnym dostępem do wielu nowych technologii, materiałów i komponentów zabiegowych. Przedstawiona zostanie strategia planowania pięknych uśmiechów, bazująca na synergicznym wykorzystaniu technik chirurgicznych, zachowawczych i ortodontycznych, mająca na celu stawienie czoła wyzwaniom leczenia estetycznego oraz uzyskanie przewidywalnego sukcesu w każdych warunkach. „Bez wątpienia, nie jest to konferencja wyłącznie dla implantologów. W tym miejscu przypomnieć należy, że Henry Salama jest właśnie jednym z tych, którzy w latach 80. ubiegłego wieku rozpoczęli leczenie interdyscyplinarne. I choćby dlatego jest to konferencja otwarta dla lekarzy wszystkich specjalności oraz techników – zapewnia v-ce prezes IMP, dr Jerzy Perendyk M.Sc. Interdyscyplinarny charakter tego wydarzenia został zaprojektowany z myślą o wszystkich klinicystach: stomatologach zachowawczych, chirurgach, ortodontach oraz technikach dentystycznych, aby mogli oni podejmować właściwe decyzje podczas leczenia implantoprotetycznego u pacjentów z wysokimi wymaganiami estetycznymi.

Ideą cyklu „Meet the Master” są doroczne konferencje naukowe, w ramach których zapraszany jest na cały dzień wykładowy niekwestionowany autorytet medyczny z zagranicy. Dla uczestników to szansa, aby zapoznać się przekrojowo i dość szczegółowo z wybraną koncepcją terapeutyczną mistrza, a nie jedynie ze skrótową jej wersją, prezentowaną w czasie godzinnych, okazjonalnych prelekcji. Zaproszenia kierowane są do wybitnych klinicystów z bogatym doświadczeniem w stomatologii odtwórczej. Zawsze uzupełnieniem dla wykładów zaproszonego gościa są prelekcje wybranych członków IMP. W tym roku do bogatego programu dodano również satelitarne warsztaty dla higienistek stomatologicznych (organizowane we współpracy z PAPS) oraz wieczorną galę z udziałem artystów scenicznych, co czyni to naukowe wydarzenie również spotkaniem o charakterze integracyjno-towarzyskim.

Bezprecedensowym wydarzeniem tego naukowego weekendu będzie też pierwszy światowy kongres Masters of Oral Implantology. Dla polskiego środowiska stomatologicznego to wyjątkowe wyróżnienie gościć implantologów z ok. 50 krajów świata! 12 masterskich prezentacji (8 zagranicznych), wykład otwierający prof. Andrzeja Wojtowicza, moderacja i podsumowanie dr. Paula Weigla poświęcone będą najnowszym trendom, czynnikom ryzyka i dokonaniom światowej implantologii ostatnich lat.

Godnym podkreślenia jest również okoliczność merytorycznej i promocyjnej współpracy 3 kluczowych polskich organizacji implantologicznych: IMP, OSIS i PSI. Patronat naukowy Uniwersytetu J.W. Goethego z Frankfurtu n/Menem gwarantuje wysoką merytoryczną jakość, międzynarodowy charakter i branżowe publicity w Europie i poza jej granicami.

Szczegółowy program i informacje organizacyjne dostępne są na stronie: www.meetthemaster3.pl.
 

Post a comment Print  |  Send to a friend
0 Comments
Join the Discussion
All comments are subject to approval before appearing. Submit Comment